Trwa nabór wniosków w Systemie Obsługi Wsparcia

Logo SOW na monitorze i na tablecie

Składanie wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych możliwe jest przez System Obsługi Wsparcia – platformę internetową PFRON. Z systemu korzystają wszystkie powiaty w Polsce. Dotychczas poprzez SOW złożono blisko ćwierć miliona wniosków.

System Obsługi Wsparcia to nowoczesna platforma, za pomocą której osoby niepełnosprawne mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane przez PFRON, dystrybuowane przez jednostki samorządu terytorialnego, w tym m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Od 1 stycznia 2021 r. możliwe jest również aplikowanie online w obszarze dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych.

"Rozwijamy nasze systemy internetowe, aby nie tylko w czasie pandemii były wsparciem dla osób niepełnosprawnych. Cieszymy się, że dzięki systematycznie wprowadzanym rozwiązaniom coraz większa liczba osób może w prosty sposób wnioskować o dofinansowanie ze środków Funduszu" – podkreśla prezes zarządu PFRON Krzysztof Michałkiewicz.

Wdrożone rozwiązania pozwalają, aby cały proces związany z dofinansowaniami do turnusów rehabilitacyjnych był realizowany elektronicznie. Po przystąpieniu do SOW również organizatorzy turnusów będą włączeni w elektroniczny obiegu dokumentów między wnioskodawcą i realizatorem.

Dzięki systemowi SOW składanie wniosków o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę, dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie.

Z platformy korzystają wszystkie powiaty w Polsce. Już ponad 125 tys. użytkowników złożyło poprzez SOW blisko ćwierć miliona wniosków. Osoby, które składały wnioski o środki PFRON za pomocą systemu, doceniają pozytywny wpływ aplikacji na proces bezpiecznego obiegu dokumentów bez narażania swojego zdrowia.

Wniosek można złożyć w systemie SOW. W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do korzystania z portalu edukacyjno-informacyjnego, platformy e-learningowej oraz kontaktu z Infolinią SOW pod numerem: 800 889 777 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00.

Źródło: witryna PFRON.