Treść porozumienia z jednostkami samorządu terytorialnego
POROZUMIENIE nr
z dnia ………………….. 2019 r.
zawarte pomiędzy:
Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie, 00-828, al. Jana Pawła II 13, NIP: 525-100-08-10, reprezentowanym przez:
(Imię i nazwisko) – (funkcja)
zwanym dalej „PFRON”,
a
(nazwa podmiotu), reprezentowanym przez:
(Imię i nazwisko) – (funkcja),
zwaną dalej „Jednostką”,
zwanymi dalej łącznie „Stronami Porozumienia” lub „Stronami”.
Zważywszy na to, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje projekt „System obsługi wsparcia finansowanego ze środków PFRON” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”, istnieje potrzeba zawarcia porozumienia pomiędzy PFRON a jednostkami samorządu terytorialnego w sprawie korzystania z Systemu Obsługi Wniosków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który jest ogólnopolską platformą informatyczną wspomagającą działania na rzecz osób niepełnosprawnych.
- § 1.
- Przedmiotem Porozumienia jest określenie zasad wymiany wiedzy, doświadczeń, informacji, danych i wspólnego korzystania z Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zwanego dalej „Systemem SOW”.
- Strony Porozumienia będą podejmować wszelkie działania mające na celu pogłębienie wzajemnej dobrej współpracy w zakresie Systemu SOW.
- Celem Porozumienia jest rozwój e-usług w administracji publicznej oraz usprawnienie procesu składania wniosku o dofinansowanie ze środków PFRON przez Osoby Niepełnosprawne, a także podmioty działające na ich rzecz, m.in. pracodawców lub organizacji pozarządowych.
- Działania i korzyści związane z realizacją niniejszego Porozumienia nie powodują powstania kosztów po stronie Jednostki.
- Strony pozostaną niezależnymi i odrębnymi podmiotami pod względem prawnym, organizacyjnym i finansowym.
- Żadne postanowienie Porozumienia nie tworzy pomiędzy Stronami stosunku wyłączności w odniesieniu do przedmiotu niniejszego Porozumienia.
- § 2.
Na podstawie niniejszego Porozumienia Strony postanawiają:
- współpracować w zakresie przetwarzania, przechowywania i wykorzystywania danych, w tym w szczególności danych osobowych;
- wymieniać wiedzę dotyczącą architektury systemów i infrastruktury informatycznej;
- współpracować przy procesach wsparcia beneficjentów dofinansowań ze środków PFRON;
- współpracować w obszarze komunikacji dotyczącym wspólnych działań;
- współpracować przy organizacji realizowanych przez siebie konferencji, narad, szkoleń, których tematyka dotyczy zakresu objętego Porozumieniem.
- § 3.
- W trakcie prac oraz w miarę potrzeb, PFRON może, w szczególności:
- przekazać Jednostce rzeczy wspomagające obsługę Systemu SOW;
- organizować szkolenia dla pracowników Jednostki;
- przekazać Jednostce materiały dotyczące architektury i funkcjonowania Systemu SOW;
- przekazać Jednostce podręczniki korzystania;
- zapewnić asystę wdrożeniową Systemu SOW.
Koszty przekazania rzeczy oraz koszty uczestnictwa danej osoby w szkoleniu (koszt szkolenia oraz koszt dojazdu) pokrywa PFRON. W przypadku przekazywania rzeczy, sporządzona zostanie stosowna umowa regulująca sposób przekazania rzeczy, zakres czynności, czas trwania, cel przekazania oraz warunki korzystania. - Jednostka zobowiązuje się do współpracy z PFRON oraz podmiotami występującymi w procesie wykonania lub wdrożenia Systemu SOW, w zakresie prawidłowego wdrożenia funkcjonowania Systemu SOW w Jednostce. Współpraca w zakresie wdrożenia polega, w szczególności, na samodzielnym działaniu Jednostki, w oparciu o dokumenty i informacje przekazane przez PFRON.
- Strony Porozumienia zobowiązują się do zawiadamiania o zmianach w Systemie SOW istotnych z punktu widzenia realizacji Porozumienia.
- Jednostka zobowiązuje się do informowania PFRON o wszelkich sugestiach, propozycjach zmian, uwagach, awariach lub błędach Systemu SOW, w szczególności poprzez kontakt telefoniczny na dedykowaną infolinię lub poprzez formularz kontaktowy w Systemie SOW.
- Sposób korzystania z Systemu SOW, w tym informacje dotyczące zasad komunikacji, praw i obowiązków użytkowników Systemu SOW, stanowi „Regulamin korzystania z Systemu SOW” znajdujący się w Systemie SOW lub na stronie portal-sow.pfron.org.pl
- § 4.
- Urzeczywistnienie i wprowadzenie w życie postanowień Porozumienia powierza się:
- Ze strony PFRON - ………………………………………………………………….………………
- Ze strony Jednostki - ………………………………………………………………….………….
- Do bieżącej współpracy Strony wskazują:
- ze strony PFRON:
- ………………………………………………………………………………………………….….
- ze strony Jednostki:
- ………………………………………………………………………………………………….….
- Zmiana osób, o których mowa w niniejszym paragrafie, nie stanowi zmiany Porozumienia i nie wymaga jego aneksowania, jeżeli zmiana ta została zgłoszona drugiej Stronie tak, aby ta druga Strona miała możliwość się z taką zmianą zapoznać.
- W zakresie komunikacji dotyczącej niniejszego porozumienia oraz zmian osób, uznaje się następującą formę komunikacji:
- Ze strony Jednostki – wysłanie informacji na dedykowaną skrzynkę e-mail - …………………
- Ze strony PFRON – publikacja na stronie internetowej PFRON.
- § 5.
- Porozumienie może zostać zmienione za obopólną zgodą Stron.
- Zmiany Porozumienia wymagają zawarcia przez Strony Aneksu do Porozumienia w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
- Strony ustalają, że informacje przekazane zgodnie z Porozumieniem nie będą udostępniane innym podmiotom. Nie dotyczy to podmiotów, które mają podstawę prawną do uzyskania określonych informacji.
- Wszelkie wątpliwości powstałe w związku z realizacją Porozumienia Strony będą rozstrzygać polubownie.
- Porozumienie zostało sporządzone w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.
- W przypadku, gdy jedna ze stron Porozumienia poniesie szkodę z powodów zależnych od drugiej Strony, w szczególności w przypadku jej niestarannego działania lub zaniechania, Strona która spowodowała szkodę będzie zobowiązana do jej naprawienia, poprzez usunięcie we własnym zakresie i na własny koszt lub na zasadach ogólnych przepisów prawa cywilnego.
- § 6.
- Porozumienie wchodzi w życie z dniem podpisania i zostaje zawarte na czas nieokreślony.
- PFRON może rozwiązać Porozumienie w trybie natychmiastowym w szczególności:
- w przypadku, gdy Jednostka w sposób rażący narusza którekolwiek ze swoich zobowiązań;
- w przypadku, gdy Jednostka naruszyła którekolwiek ze swoich zobowiązań i nie zaprzestała naruszeń w terminie wyznaczonym na piśmie przez PFRON;
- w przypadku, gdy PFRON, z powodów zależnych od Jednostki, w szczególności w przypadku jej niestarannego działania lub zaniechania, ponosi szkodę;
- w przypadku, gdy działania Jednostki pozostają w sprzeczności z celem Porozumienia.
- W przypadku wypowiedzenia Porozumienia przez Jednostkę lub PFRON, okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące liczone od pierwszego dnia kolejnego miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostało doręczone wypowiedzenie.
- Najpóźniej w ostatnim dniu okresu wypowiedzenia, o którym mowa w ust. 3, lub w dacie określonej w rozwiązaniu porozumienia, zgodnie z ust. 2, Strony zobowiązane są zwrócić sobie wszystkie otrzymane nawzajem rzeczy.
(podpisy)